KEŞİF YOLCULUKLARI: Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Destekli Risale-i Nur Eğitim Programı

Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı'nın Bilim Felsefesini Oluşturmaya Katkıda Bulunmayı Hedefleyen Akademik Eğitim Faaliyetleri

İNANILMAZ VE HARİKA OKUYUCU YORUMLARI

Leave a comment

İNANILMAZ VE HARİKA OKUYUCU YORUMLARI

Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı kitabımıza yapılan yorumlardır.

KİTAPYURDU.COM SİTESİNE YAZILMIŞ YORUMLARDAN:

(Yukarıdaki müzikli, kısa video slaydı seyrederek, heyecan verici ve inanılmaz okuyucu yorumlarını çok daha keyifli okuyabilirsiniz.)

“Bu yorumu okuyan herkese sesleniyorum: Yazarını yemin ederim tanımıyorum, kitabı bir merakla aldım, gerçekten efsane bir kitap. Şu anda bakıyorum da sadece 27 adet satılmış burada, inanılır gibi değil. İnşallah bu böyle kalmayacak, çünkü yazık oluyor. İDDİA EDİYOR VE İNANIYORUM Kİ: YAKIN BİR GELECEKTE, hani şu KÜRK MANTOLU MADONNA ve TUTUNAMAYANLAR ilk telif edildiği zamanlarda 1-2 baskı ancak yapabilmişken, seneler sonra inanılmaz satış rakamlarına ulaştı ya, aynısı olacak, zaman beni haklı çıkaracak inşallah… Yazarına çok çok teşekkür ediyorum; ellerine, emeğine, azmine, yüreğine sağlık… “

“Enfes bir kitap ve çok tanınmaması beni inanılmaz üzdü. Hayatımda okuduğum en mükemmel kitap. Herkes vakit kaybetmeden alsın. Almadığınıza çok pişman olabilirsiniz.”

İNTERNET ORTAMINDA YAZILMIŞ YORUMLARDAN:

“Duru su gibi… İstersen içersin, istersen yüzersin…” (Yani son derece anlaşılır olmakla birlikte, mana derinliğinin de üst seviyede olduğu ifade edilmiş.)

“Risale-i Nur’un bu tarz açıklamasına bayıldım. Çok kolay anlaşılır hâle gelmiş ve sadeleştirmeye gerek kalmayacak kolaylığa gelmiş. Büyük bir zevkle okudum, çok zekice yazılmış, ışık saçan bir çalışma.”

“Seminer ve yazılarınızda gerçekten akıcı ve akılda kalan, aynı zamanda küçük bir çocuğun bile kolaylıkla anlayabileceği bir tarzda hitap ve sunum şekliniz var. Seminerlerinizde kullandığınız görsel sunumlarınız, günlük hayattan verdiğiniz örnekler ve hayal gücümüzü zorlayarak gözlerimizi açan Risale-i Nur anlatımlarınız gerçekten çok mükemmel. Ellerinize, yüreğinize sağlık.”

“Kitabın üslubu sade ve anlaşılır ama manalar çok derinlikli olarak ele alınmış. Alanında bir boşluğu dolduracağına inandığım bir çalışma olmuş. Kendilerini tebrik ediyorum. Allah razı olsun.”

“Bazı insanlar vardır ki, bilgiye vâkıftırlar. Yani bilirler. Yine bazı insanlar da vardır ki, onlar da bilgiye vâkıftırlar, ancak onları ayrıcalıklı kılan bir başka özellikleri daha vardır: Onlar vâkıf oldukları bilginin üstüne yenisini eklerler. Ediz kardeş, sen bu ikinci sınıftansın.”

“Tavsiye ediyorum. Tek kelimeyle bayıldım. 2 kere okudum. Üstelik özetini çıkardım, öğretmenine sundum. Okuyun. Bence muhteşem bir kitap.”

“Şahane! Hay Allah razı olsun, böyle bir çalışma hava gibi su gibi gerekliydi. Dilerim daha nice buna benzer, insanın ilgi ve alakasını celb edecek, hakikatlara perde değil, dürbün olacak çalışmaların arkası gelir. Teşekkürler! Teşekkürler!”

“Alanında daha iyisini bulamazsınız. Aklî ve mantıkî kurguları çok sağlam… Ruhu okşayan ve şiir tadındaki edebî üslubuyla defalarca usanmadan okunacak kadar kalıcı nitelikte bir rehber eser… Risale-i Nur’un içindeki iman hakikatlerini bu derece mükemmel izah ve ispat eden ve bunu bu kadar anlaşılır bir şekilde yapan, su gibi akıcı bir lisan kullanan ikinci bir eser şahsen hiçbir yerde görmedim.”

Author: Ediz Sözüer

Ediz SÖZÜER 1974, Ankara doğumludur. Gelir İdaresi’nde Gelir Uzmanı olarak görev yapmaktadır. “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı”, yazarın ilk etapta internet ortamında ücretsiz olarak yayınlanarak daha sonra basılmış ve tüm çalışmalarının üzerine bina edildiği temel ve kaynak kitap çalışmasıdır. Deneme mahiyetinde kaleme aldığı Risale-i Nur izah metinleri ve Risalehaber sitesinde makale yazmakla başlayan yolculuğu, Risale Akademi’de sunulmaya başlanan görsel destekli ve akademik temelli “Tabiat Risalesi Açılımları Seminerleri”yle devam etti. Manevî bir ilim hazinesi olan Risale-i Nur eserleri içindeki Kur’ânî hakikatlerin insanlığa mal edilmesinde ve toplum olarak muhtaç olduğumuz zihinsel dönüşümün gerçekleşmesinde önemli bir katkıda bulunma kabiliyetinin bulunduğuna inandığı kitap çalışmasını, hep bir proje kıymetinde gördü. Tamamlanan kitap çalışmasını daha geniş kitlelere ulaştırmak için, bu çalışmanın üzerine bina edilerek hazırlanmış ve “görsel bir kitap” mahiyetindeki “Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı”nı iki haftada bir sürekli bir program olarak vermeye başladı. Ayrıca zaman zaman akademik eğitim faaliyetlerinde de “Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı” ve “Risale-i Nur İzah Çalışmaları” hakkında sunumlar gerçekleştirdi. 2018 yılında ise Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı'nın temel/kaynak kitap çalışması, din araştırma dalında "Altın Kalem Yazarlık Ödülü"ne layık görüldü. Kitap çalışması ve eğitim programının yazılı ve görsel tüm içerikleri, notere onaylatılmış muvafakatname ile her türlü serbest kullanım, basım ve yayım hakkı tanınmasıyla; başta Risale-i Nur’a, Kur’ân’a ve İslam’a gönül vermiş herkese ve tüm insanlığa mal edilmiştir. (Muvafakatnameye ana sayfadaki "Telif Hakkı Bildirisi" isimli menüden ulaşabilirsiniz) Bu çalışmalardan haberi olanlardan ciddiyetle istediği ve Risale-i Nur’a gönül vermiş insanlara samimiyetle ifade ettiği şudur: “Kıymetsiz ve önemsiz şahsıma değil, bu çalışmalar vesilesiyle Allah’ın bir nimeti olarak harika bir şekilde ortaya çıkan hakikatlere önem veriniz ve onlara sahip çıkınız. Sizden tek istediğim budur.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.