KEŞİF YOLCULUKLARI: Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Destekli Risale-i Nur Eğitim Programı

Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı'nın Bilim Felsefesini Oluşturmaya Katkıda Bulunmayı Hedefleyen Akademik Eğitim Faaliyetleri

BEN NE YAPABİLİRİM DİYENLER İÇİN

2 Yorum

BEN NE YAPABİLİRİM DİYENLER İÇİN

Risale-i Nur eğitim programımıza ve akademik faaliyetlerimize çeşitli şekillerde katkıda bulunmak ve Risale-i Nur’un içindeki iman hakikatlerinin şeref ve kıymetine layık nezih, kaliteli ve modern bir şekilde tanıtılması ve takdim edilmesi hizmetlerimize yardımcı olmak isterseniz lütfen bize ulaşınız.

Mutlaka sizin de yapabileceğiniz bir iş var, emin olun. Eğer bir ekip oluşsa veya birileri bu işin ucundan tutsa ve sahiplense çok sayı ve çeşitlilikte katkıda bulunabileceğiniz ve işletilmeyi bekleyen formüller ürettik. Fakat biz bunlara yetişemiyoruz.

“Biz ne gibi bir katkıda bulunabiliriz?” sorunuzun cevapsız kalmaması için size 6 maddeyle fikir vermek istedik.

Önce 6.madde olan broşür çalışması hakkında nasıl katkıda bulunacağınızın detaylarını vereceğiz. Bunun arkasından siz diğer maddeleri okursunuz.

RİSALE-İ NUR EĞİTİM PROGRAMI TANITIM BROŞÜRÜ ÇALIŞMASINI GÖNÜLLÜ YAPABİLECEK KARDEŞLERİMİZİN DİKKATİNE

Risale-i Nur’un içindeki Kur’an ve iman hakikatlerini insanlarımıza ulaştırma gayretimizde bizlere yardımcı olmak isterseniz birlikte bir broşür çalışması yapabiliriz. Paylaştığımız tarzda bir genel broşürü uzun zamandır planlıyorduk kısmet bu zamanaymış.

Şimdi bu broşür çok hizmet edebilir. Biz git-gel olmasın diye 5000 adet sipariş ettik. 2000 de olabiliyor. 2000 muhtemelen 300 civarı olur. 5000 adedin ücreti 620 lira ve gerçekten bulunabilecek en ucuz fiyat. Biz başka yerden 1500 lira fiyat teklifi aldık. Site adresleri: matbaakent.com buraya kayıt olup internetten dosyaları gönderip ödeme yapıp sipariş yapılabiliyor. Arzu ederseniz böyle de yapılabilir. (Fakat buradan indireceğiniz dosyaların boyutu düşük olur, bizim size göndermemiz veya bu iş bir parça karışık olduğundan sizin namınıza bizim siteye giriş yapmamız veya bizzat gidip siparişi teslim etmemiz gerekiyor. Ödemeyi matbaakent’in hesap numaralarına da yapabilirsiniz hangi işe ait olduğunu belirtiriz. Yani illa ki bana para göndermek zorunda değilsiniz.)

Eğer siz de böyle bir çalışma yapmak isterseniz bize mutlaka haber edin, bizim kanalımızla bu işi yapalım. Çünkü bu özel bir talep oldu. bizzat gidip konuştuk, anlaştık. Normalde 8 sayfaya alışmışlar. Biz 6 sayfa götürdük. Sitede fiyat listesinde de bu iş yer almıyordu. Hatta önce böyle olmaz filan dediler. Sonra hem yapabileceklerini hem de diğer bir sitede o işe ait fiyat listesinin olduğunu patron geldi söyledi de, öyle hallettik. Yani siz eğer böyle bir broşür çalışması yaparım diye karar verirseniz haberleşelim. Biz onlardan işi talep ederiz. Ücretini de bize gönderirsiniz, biz onlara göndeririz. Veya onların hesabına yatırırsınız. Teslimat adresi olarak da sizin adresinizi veririz. Zaten anlaşmalı kargolarıyla düşük fiyata teslimat yapıyorlar. Ne dersiniz?

Tabi bu broşürler çok maliyetli ve kaliteli olduklarından sokakta rastgele insanlara dağıtmamak gerekiyor. Hani tabi dışarıda da dağıtılabilir ama bazı kriterleri göz önüne alarak dağıtmak lazım. Mesela gayet yaşlı birine vermek yerine bir gence vermeyi tercih etmek gibi. vs. vs. Tabi seçerek ve tanıdık çevrenize anlatarak vermeniz daha öncelikli.)

Lütfen bu konuda gönüllü olabilecek kardeşlerimiz bize ulaşsınlar. edizsozuer@gmail.com adresimize mail gönderebilir veya 0505 5067661 nolu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

BEN NE YAPABİLİRİM DİYENLER İÇİN 6 MADDE

1- Çalışmalarımızı tanıtmak için zaman zaman ücretli tanıtımlar yapıyoruz. İnternet ortamlarında paylaşanların sayısının azlığından. En azından paylaşımlarımızı bu ortamlarda paylaşabilirsiniz. (Siz de ücretli tanıtımlar verebilirsiniz Facebook, Instagram, Google Adwords gibi ortamlardan. Bize para göndermenize bile gerek yok. Bunun için lütfen bize ulaşın.)

2- Malumdur Ankara Kızılay’da Yazarlar Birliği’ndeki Risale-i Nur Eğitim Programı görsel destekli derslerimiz bitti. Fakat önümüzdeki zamanlarda eğitim programlarının ek bölümlerini ve muhtelif konuları sunmayı planlıyoruz. Bu seminerlerimize insanları yönlendirerek, tavsiye ederek ve getirerek somut olarak; kendinizi getirerek ve bizi yalnız bırakmayarak da manen destek olabilirsiniz.

3- Kitap çalışmamızın eğitim programımızın içeriğinin hizmetle alakalı yerlerde kullanılması için teşebbüslerde bulunabilirsiniz.

4- Bu çalışmaların duyurulması, tanıtılması ve kitabın basımı vs gibi konularda ne kadar maddi destek olsa o derece geniş ölçekte hizmet yapılma potansiyeli mevcut olduğundan maddeten destek vermeyi düşünebilir veya bu konuda sponsor olabilecek insanları bize yönlendirebilirsiniz.

5- Yurt içinde ve yurt dışında akademik kadroların mail adreslerinin tespit edilmesi ve bu konuda oluşturulacak bir akademik veri tabanıyla çalışmalarımızı internet üzerinden tanıtmak ile ilgili yapılacak faaliyetlerin detayları hakkında bize ulaşarak nasıl katkıda bulunabileceğinizi sorabilirsiniz.

6- Bir ekip oluşsa maddi manevi katkıyla afiş, el ilanı, program davetiyesi gibi çalışmalar yapılabilir ve çok etkili olur.

BROŞÜR ÇALIŞMAMIZIN SAYFALARI:

 

Reklamlar

Yazar: Ediz Sözüer

Ediz SÖZÜER 1974, Ankara doğumludur. Gelir İdaresi’nde Gelir Uzmanı olarak görev yapmaktadır. “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı”, yazarın ilk etapta internet ortamında ücretsiz olarak yayınlanarak daha sonra basılmış ve tüm çalışmalarının üzerine bina edildiği temel ve kaynak kitap çalışmasıdır. Deneme mahiyetinde kaleme aldığı Risale-i Nur izah metinleri ve Risalehaber sitesinde makale yazmakla başlayan yolculuğu, Risale Akademi’de sunulmaya başlanan görsel destekli ve akademik temelli “Tabiat Risalesi Açılımları Seminerleri”yle devam etti. Manevî bir ilim hazinesi olan Risale-i Nur eserleri içindeki Kur’ânî hakikatlerin insanlığa mal edilmesinde ve toplum olarak muhtaç olduğumuz zihinsel dönüşümün gerçekleşmesinde önemli bir katkıda bulunma kabiliyetinin bulunduğuna inandığı kitap çalışmasını, hep bir proje kıymetinde gördü. Tamamlanan kitap çalışmasını daha geniş kitlelere ulaştırmak için, bu çalışmanın üzerine bina edilerek hazırlanmış ve “görsel bir kitap” mahiyetindeki “Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı”nı iki haftada bir sürekli bir program olarak vermeye başladı. Ayrıca zaman zaman akademik eğitim faaliyetlerinde de “Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı” ve “Risale-i Nur İzah Çalışmaları” hakkında sunumlar gerçekleştirdi. 2018 yılında ise Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı'nın temel/kaynak kitap çalışması, din araştırma dalında "Altın Kalem Yazarlık Ödülü"ne layık görüldü. Kitap çalışması ve eğitim programının yazılı ve görsel tüm içerikleri, notere onaylatılmış muvafakatname ile her türlü serbest kullanım, basım ve yayım hakkı tanınmasıyla; başta Risale-i Nur’a, Kur’ân’a ve İslam’a gönül vermiş herkese ve tüm insanlığa mal edilmiştir. (Muvafakatnameye ana sayfadaki "Telif Hakkı Bildirisi" isimli menüden ulaşabilirsiniz) Bu çalışmalardan haberi olanlardan ciddiyetle istediği ve Risale-i Nur’a gönül vermiş insanlara samimiyetle ifade ettiği şudur: “Kıymetsiz ve önemsiz şahsıma değil, bu çalışmalar vesilesiyle Allah’ın bir nimeti olarak harika bir şekilde ortaya çıkan hakikatlere önem veriniz ve onlara sahip çıkınız. Sizden tek istediğim budur.”

2 thoughts on “BEN NE YAPABİLİRİM DİYENLER İÇİN

  1. Selamünaleyküm
    Muhterem kardeşim Rabbim şevk ve gayretinizi daim eylesin..Benim iki adet açmış olduğum küçük çapta “ÇAM DAĞI” ve RİSALE-İ NUR’DAN HAKDAVAMOLMALI” İsimli blog sahifem bulunmakta… müsaade ederseniz burada gerek tanıtım broşürleri profillerini vede videolardan linkini de koyma üzere yayınlayabilirim..her iki sahifenin şuanki durumunu değerlendiriniz uygun görmeniz hâlinde bize düşene hazırım.
    Hürmetlerimle..
    Allah Emanet olunuz

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.