KEŞİF YOLCULUKLARI: Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Destekli Risale-i Nur Eğitim Programı

Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı'nın Bilim Felsefesini Oluşturmaya Katkıda Bulunmayı Hedefleyen Akademik Eğitim Faaliyetleri

KİTAP OKUMA MACERASINA DAVETLİSİNİZ! (3K KIRMIZI KİTAP KAFE)

1 Comment

KİTAP OKUMA MACERASINA DAVETLİSİNİZ!

3k Kırmızı Kitap Kafe Buluşma Günü’nde Kitap Tanıtımı ve İmza Günümüze Davetlisiniz

Çok farklı bir anlayışla, bambaşka bir tarz ve konseptle, modern bir dizaynla arz-ı endam eden çok özel ve güzel bir mekânda buluşmaya davet ediyoruz sizleri: 3K Kırmızı Kitap Kafe…

Kitap Okuma Macerasına Davetlisiniz!

“İnsanın, hayatın, kâinatın ve dinin yüksek hakikatini keşfetmek… Aklen, ruhen ve kalben gelişim yolunda ilerlemek… Bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak… Hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak… Muhteşem Bir Zihinsel Yolculuk… Hayret Verici Gerçekler…”

(Yukarıdaki ifadeler, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı” kitabının takdim bölümünden alınmış ve yazarın izniyle 3K Kırmızı Kitap Kafe’ye uyarlanmıştır.)

Hepsinin ve daha fazlasının sizi beklediği bu mekânda, çok çeşitli etkinlikler ve türlü çeşit imkânlar sizler için hazırlandı:

Yazar-Okur Buluşmaları… İmza Törenleri, Kitap Tanıtımları… Ders Çalışma ve Kitap Okuma Alanları… Yaşam ve Eğitim Koçluğu Hizmetleri…

3K Kırmızı Kitap Kafe’nin Tanıtım Videosu Adresi: https://youtu.be/93PbOeEaGEs

An itibariyle hizmete açık olan kitap kafe sizlerle buluşmak için özel buluşma günleri düzenledi.

Buluşma Günleri Tarih ve Adresi: 

22-23 Aralık 2018 Cumartesi/Pazar (Gün boyunca saat 07.00-22.00 arası)

Fevzi Çakmak 1 Sok. No: 4/2 Kat: 1 Kızılay/ANKARA
İletişim: 0 553 5788495 (Bilal Katmaz)

2018 Altın Kalem Yazarlık ödülü sahibi “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı” kitabının yazarı Ediz SÖZÜER Kırmızı Kitap Kafe’nin Buluşma Günleri’ne iştirak edecek.

Kafenin açılış serüvenini yakından takip eden ve kafenin buluşma günlerine iştirak edecek olan sitemiz yazarı Ediz SÖZÜER, böyle bir yerin açılmasının ifade ettiği anlamı şöyle anlatıyor:

“İnsanlarımızı “kâinatın sırrını keşfeden kitaplar” olan kırmızı kitaplarla yani Risale-i Nur’la tanıştırmak için çok anlamlı bir köprü olabilecek yeni ve farklı bir konsept “kırmızı kitap kafe.” Herkesin tam bir serbestlikle gelebileceği ve herkesi rahatlıkla çağırabileceğiniz bir mekân. İman hizmetinin esas muhatap kitlesi olan “düşünen, sorgulayan, merak eden ve hakikati arayan” tarzdaki insanların yani kitap okuyan ve kitap tutkunu insanların böyle bir mekana gelmesi düşüncesi, gerçekten çok cazip ve ümit verici bir düşünce. Allah böyle yerlerin emsallerini arttırsın diyoruz. Gerçekten her şehirin böyle mekânlara ihtiyacı var. İnşallah böyle bir mekânın açılması, emsallerinin açılması konusunda teşebbüs sahiplerine ilham olur.”

“Allah nasip ederse Kırmızı Kitap Kafe’nin buluşma günlerinde biz de kitaplarımızla, tanıtım videolarımızla, renkli broşürlerimizle, 2 metrelik bez afişimiz (Roll-up Banner) ile burada olacağız ve Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim programımızı ve eğitim kitabımızı tanıtacağız. Satın almak isteyenlere %35 indirimli olarak (yani 25 lira) kitabımızı ulaştıracağız. Sınırlı sayıda basılan prestij baskı ve “Altın Kalem Yazarlık ödülü” etiketli bu çok özel versiyonu satın almak ve bizimle tanışmak isteyen kardeşlerimizi bekliyoruz..

2018 Altın Kalem Yazarlık ödülü sahibi “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı” kitabımız hakknda detaylı bilgi almak ve kitabımıza ulaşmak için BURAYA tıklayın.

3K KIRMIZI KİTAP KAFE BULUŞMA GÜNLERİ AFİŞİ

3K KIRMIZI KİTAP KAFE’NİN TANITIM BROŞÜRÜ

Author: Ediz Sözüer

Ediz SÖZÜER 1974, Ankara doğumludur. Gelir İdaresi’nde Gelir Uzmanı olarak görev yapmaktadır. “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı”, yazarın ilk etapta internet ortamında ücretsiz olarak yayınlanarak daha sonra basılmış ve tüm çalışmalarının üzerine bina edildiği temel ve kaynak kitap çalışmasıdır. Deneme mahiyetinde kaleme aldığı Risale-i Nur izah metinleri ve Risalehaber sitesinde makale yazmakla başlayan yolculuğu, Risale Akademi’de sunulmaya başlanan görsel destekli ve akademik temelli “Tabiat Risalesi Açılımları Seminerleri”yle devam etti. Manevî bir ilim hazinesi olan Risale-i Nur eserleri içindeki Kur’ânî hakikatlerin insanlığa mal edilmesinde ve toplum olarak muhtaç olduğumuz zihinsel dönüşümün gerçekleşmesinde önemli bir katkıda bulunma kabiliyetinin bulunduğuna inandığı kitap çalışmasını, hep bir proje kıymetinde gördü. Tamamlanan kitap çalışmasını daha geniş kitlelere ulaştırmak için, bu çalışmanın üzerine bina edilerek hazırlanmış ve “görsel bir kitap” mahiyetindeki “Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı”nı iki haftada bir sürekli bir program olarak vermeye başladı. Ayrıca zaman zaman akademik eğitim faaliyetlerinde de “Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı” ve “Risale-i Nur İzah Çalışmaları” hakkında sunumlar gerçekleştirdi. 2018 yılında ise Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı'nın temel/kaynak kitap çalışması, din araştırma dalında "Altın Kalem Yazarlık Ödülü"ne layık görüldü. Kitap çalışması ve eğitim programının yazılı ve görsel tüm içerikleri, notere onaylatılmış muvafakatname ile her türlü serbest kullanım, basım ve yayım hakkı tanınmasıyla; başta Risale-i Nur’a, Kur’ân’a ve İslam’a gönül vermiş herkese ve tüm insanlığa mal edilmiştir. (Muvafakatnameye ana sayfadaki "Telif Hakkı Bildirisi" isimli menüden ulaşabilirsiniz) Bu çalışmalardan haberi olanlardan ciddiyetle istediği ve Risale-i Nur’a gönül vermiş insanlara samimiyetle ifade ettiği şudur: “Kıymetsiz ve önemsiz şahsıma değil, bu çalışmalar vesilesiyle Allah’ın bir nimeti olarak harika bir şekilde ortaya çıkan hakikatlere önem veriniz ve onlara sahip çıkınız. Sizden tek istediğim budur.”

One thought on “KİTAP OKUMA MACERASINA DAVETLİSİNİZ! (3K KIRMIZI KİTAP KAFE)

  1. Pingback: NurNet.Org – Kitap Okuma Macerasına Davetlisiniz!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.