KEŞİF YOLCULUKLARI: Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Destekli Risale-i Nur Eğitim Programı

Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı'nın Bilim Felsefesini Oluşturmaya Katkıda Bulunmayı Hedefleyen Akademik Eğitim Faaliyetleri

KİTAP TANITIMI ETKİNLİĞİ SUNUM VİDEOSU

Leave a comment

KİTAP TANITIMI ETKİNLİĞİ SUNUM VİDEOSU
 
25 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 16.00’da Risale Akademi’de yapılan, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı” isimli kitabımızın tanıtım sunumudur.
 
Özellikle Risale-i Nur’a gönül verenler için çok önemli açıklamalar ve özel paylaşımlarda bulunulan bu videoyu muhakkak dikkatle izlemenizi arzu ve tavsiye ediyoruz.

(Kitabımıza ulaşabileceğiniz adresler takdimin hemen altındadır.)

KİTAP TAKDİMİ:

KÂİNATIN SIRRINI KEŞFEDEN KİTAPLARLA TANIŞIN!

Bu kitapta büyük bir hakikati arama ve bulma macerasına davetlisiniz. Hayalî ve zihinsel bir keşif yolculuğunda bize eşlik etmenizi arzu ediyoruz. Seyahat biletlerinizin ise tek bir ücreti var:

Gerçeğin arayışında kuvvetli bir merak duygusu…

İnsanın, hayatın, kâinatın ve dinin yüksek hakikatini keşfetmek… Aklen, ruhen ve kalben gelişim yolunda ilerlemek…Bulunduğumuz dünyayı anlamlandırmak… Hiç olmadığı kadar şaşırtıcı bir farkındalık kazanmak…İlahî teknolojinin işleyiş mekanizmasını anlamak… Muhteşem bir zihinsel yolculuk… Hayret verici gerçekler…
 
Hepsi ve Daha Fazlası Sizi Bekliyor! Olağanüstü Bir Keşif Yolculuğu İçin Bizimle Gelin!

1 buyuk

Bu çalışma, içerdiği yüksek hakikatler ve büyük ilmî keşiflerle sizi şaşırtacak ve bazılarınıza “Şimdiye kadar nasıl olur da duymamışım! (ya da gerçek anlamda keşfedememişim)” dedirtecek kadar inanılmaz ve hayranlık uyandıran bir eserle tanıştırmak için kaleme alındı.

2

Bu kitapların temel inceleme konusu şudur:

Kâinatın bilinmez ve gizli kalmış esrarı olan ve insanlığın sürekli merak ettiği varoluşun üç temel sorusuna doğru cevaplar vermek. Bu konularda verilen doğru cevapların keşfedilmesi ise, yalnız başına hakikate ulaşmakta yetersiz kalan insan aklının tek başına kullanılması ile değil, ilahî vahyin ve aklın ortak rehberliği ile gerçekleşmiştir. Bununla birlikte sorulan sorulara bulunan cevaplar, tamamen aklî çıkarımlar ve mantıkî delillerle keşfedilmiştir. O üç soru şudur:


3 “Bu Kâinat ve İçindekiler Nereden Geldi, Nereye Gidecekler ve Burada Ne İçin Bulunuyorlar ve Vazifeleri Nelerdir?”

Bu eserler, tüm insanlığın ihtiyacı olan ve varlığın temel gerçekliğini arayan herkese hitap eden hakikatleri içermekle birlikte, bilim dünyasını ve bilim insanlarını daha da derinden ve yakından ilgilendirmektedir.

Özellikle kuantum fiziğinin, astronomi ve astrofiziğin günümüzde geldiği aşamada, tam da en ileri noktaya gidilerek eşyaya, kâinata ve insana dair olan üç temel soruya cevap arandığı günümüzde; bilim ve bu eserler, artık aynı alana giren konuları incelemektedirler ve aynı çalışma sahasını paylaşmaktadırlar.

4İşte, içinde bilime ve öğrenmeye dair, karşı koyulmaz bir merak ve tutku bulunan insanlar için manevî bir ilim hazinesi olan bu eserlerin adı: Risale-i Nur’dur. Sizi büyük bir hazinenin kapısından içeriye davet ediyoruz ve anahtarını da bu çalışmamızla elinize veriyoruz. Lütfen içeriye buyrun!

Kitap Çalışmamızı Satın Alabileceğiniz Adresler:

– 1000 Adetle Sınırlı Olan Prestij Baskı ve Geliştirilmiş Versiyon –

Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı
Temel/Kaynak Kitabı ve Akademik Ders Müfredatı

Kitabımızın 1000 adetle sınırlı olan bu özel baskısı, prestij baskı ve geliştirilmiş versiyon olarak sizlere ulaştırılacaktır. (Ciltli kapak, 1. sınıf kağıt ve kitap ayraçlı) Kitabımızın bu prestij baskısı 2. hamur kitap fiyatı olan 38 liradan satışa sunulmuş olup, D&R yayınevinin internet mağazasından %25 indirimli olarak satın alabilirsiniz. (Bu siteden satın alınmasının, kitabımızın raflara alınması için önem arz ettiğini bilgilerinize sunar, desteğinizi bekleriz. Yine de bir attaki adresten 16 ayrı yayınevinin değişen indirimli fiyatları üzerinden kargo şartlarını da göze alarak, kendinize uygun gelen birinden satın alabilirsiniz. )

http://www.dr.com.tr/Kitap/Olaganustu-Bir-Hazinenin-Kesif-Yolculugu/Din-Mitoloji/Islamiyet/urunno=0001728291001

http://www.kitabinabak.com/kitap/olaganustu-bir-hazinenin-kesif-yolculugu–ediz-sozuer–cinius-yayinlari–kbk–9786052962664


Kitabımızı ücretsiz olarak indirebileceğiniz adresler: (Word ve Pdf formatında)

Aşağıdaki depolama adresindeki “Kitaplar (Risale-i Nur İzah Metinleri)” klasöründen indirebilirsiniz.

 http://goo.gl/hNIUou veya yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA (alternatif)

Google Books: http://books.google.com.tr/books/about?id=mATMBgAAQBAJ&redir_esc=y

(Kitabın tamamı önizlenebilir ve pdf olarak indirilebilir)

Google Play: https://play.google.com/store/books/details?id=mATMBgAAQBAJ

Kitabımız ücretsizdir, “Ücretsiz Örnek” bölümünden tamamı okunabilir.

Kredi kartı bilgilerinizi kaydettirmeniz şart değildir.

Author: Ediz Sözüer

Ediz SÖZÜER 1974, Ankara doğumludur. Gelir İdaresi’nde Gelir Uzmanı olarak görev yapmaktadır. “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı”, yazarın ilk etapta internet ortamında ücretsiz olarak yayınlanarak daha sonra basılmış ve tüm çalışmalarının üzerine bina edildiği temel ve kaynak kitap çalışmasıdır. Deneme mahiyetinde kaleme aldığı Risale-i Nur izah metinleri ve Risalehaber sitesinde makale yazmakla başlayan yolculuğu, Risale Akademi’de sunulmaya başlanan görsel destekli ve akademik temelli “Tabiat Risalesi Açılımları Seminerleri”yle devam etti. Manevî bir ilim hazinesi olan Risale-i Nur eserleri içindeki Kur’ânî hakikatlerin insanlığa mal edilmesinde ve toplum olarak muhtaç olduğumuz zihinsel dönüşümün gerçekleşmesinde önemli bir katkıda bulunma kabiliyetinin bulunduğuna inandığı kitap çalışmasını, hep bir proje kıymetinde gördü. Tamamlanan kitap çalışmasını daha geniş kitlelere ulaştırmak için, bu çalışmanın üzerine bina edilerek hazırlanmış ve “görsel bir kitap” mahiyetindeki “Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı”nı iki haftada bir sürekli bir program olarak vermeye başladı. Ayrıca zaman zaman akademik eğitim faaliyetlerinde de “Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı” ve “Risale-i Nur İzah Çalışmaları” hakkında sunumlar gerçekleştirdi. 2018 yılında ise Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı'nın temel/kaynak kitap çalışması, din araştırma dalında "Altın Kalem Yazarlık Ödülü"ne layık görüldü. Kitap çalışması ve eğitim programının yazılı ve görsel tüm içerikleri, notere onaylatılmış muvafakatname ile her türlü serbest kullanım, basım ve yayım hakkı tanınmasıyla; başta Risale-i Nur’a, Kur’ân’a ve İslam’a gönül vermiş herkese ve tüm insanlığa mal edilmiştir. (Muvafakatnameye ana sayfadaki "Telif Hakkı Bildirisi" isimli menüden ulaşabilirsiniz) Bu çalışmalardan haberi olanlardan ciddiyetle istediği ve Risale-i Nur’a gönül vermiş insanlara samimiyetle ifade ettiği şudur: “Kıymetsiz ve önemsiz şahsıma değil, bu çalışmalar vesilesiyle Allah’ın bir nimeti olarak harika bir şekilde ortaya çıkan hakikatlere önem veriniz ve onlara sahip çıkınız. Sizden tek istediğim budur.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.