KEŞİF YOLCULUKLARI: Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Destekli Risale-i Nur Eğitim Programı

Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı'nın Bilim Felsefesini Oluşturmaya Katkıda Bulunmayı Hedefleyen Akademik Eğitim Faaliyetleri

KEŞİF YOLCULUKLARI MP3 SUNUMLAR

Leave a comment

KEŞİF YOLCULUKLARI MP3 SUNUMLAR
(Sesli Kitap)
 
“Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı”mızın tüm derslerini ve diğer akademik eğitim faaliyetlerimize ait sunumlarımızın tamamını “sesli bir kitap” özelliğinde bulunduğunuz her yerde ve işe gidip gelirken dinleyebilmeniz için Mp3 olarak kaydettik ve aşağıdaki adresteki “MP3 Sunumlar-Keşif Yolculukları” isimli klasöre bu ses dosyalarını yükledik.
 
Bu seminer ve ders metinlerimiz, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı” kitabımızın üzerine bina edildiğinden ve bir plan dahilinde sıralı olarak işlendiğinden, Mp3 Dosyaları tam bir sesli kitap özelliğini taşımaktadır.


Google Drive depolama alanına yüklediğimiz bu dosyaları, çok kolay bir şekilde ister tek tek, ister toplu olarak tamamını tek seferde bir zip arşivi olarak indirebilirsiniz veya isterseniz indirmeden dinleyebilirsiniz.
 
Mp3 Arşivi Özet Listesi:
 
1-Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı Dersleri
 
* Eğitim Programı Tanıtım ve Takdim
 
* 1.Bölüm-İman Hazinesinin Kıymeti
 
* 2.Bölüm-İman Hazinesinin Delilleri
 
* Final-Yolculuğunuz Daha Yeni Başlıyor!
 
* Özel Ek Bölümler
 
2-Akademik Eğitim Faaliyetleri
 
* Bilimsel Bilginin Gerçek Kıymetini Belirleyen Unsurun Sorgulanması
 
* Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı ve Bilim Felsefesi Üzerine Değerlendirmeler
 
* Risale-i Nur’un Eğitime Entegrasyonu (Uzun)
 
* Risale-i Nur’un Eğitime Entegrasyonu (Kısa-Panel Sunumu)
 
* Tabiat Kanunlarına Yaklaşım (Mesnevi-i Nuriye Müzakereleri)
 
* Kastamonu Lahikası Müzakereleri Sunumları
 
a) Risale-i Nur Hizmetinde Sorumluluk Alanımız
 
b) Manevi Medresetüzzehra
 
* 1.Uluslararası Yaratılış Kongresi Tebliği
 
* 2.Uluslararası Yaratılış Kongresi Tebliği
 
a) Tabiattaki Maddî Sebepler
 
b) Eğitimde Müspet Dönüşüm

Author: Ediz Sözüer

Ediz SÖZÜER 1974, Ankara doğumludur. Gelir İdaresi’nde Gelir Uzmanı olarak görev yapmaktadır. “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı”, yazarın ilk etapta internet ortamında ücretsiz olarak yayınlanarak daha sonra basılmış ve tüm çalışmalarının üzerine bina edildiği temel ve kaynak kitap çalışmasıdır. Deneme mahiyetinde kaleme aldığı Risale-i Nur izah metinleri ve Risalehaber sitesinde makale yazmakla başlayan yolculuğu, Risale Akademi’de sunulmaya başlanan görsel destekli ve akademik temelli “Tabiat Risalesi Açılımları Seminerleri”yle devam etti. Manevî bir ilim hazinesi olan Risale-i Nur eserleri içindeki Kur’ânî hakikatlerin insanlığa mal edilmesinde ve toplum olarak muhtaç olduğumuz zihinsel dönüşümün gerçekleşmesinde önemli bir katkıda bulunma kabiliyetinin bulunduğuna inandığı kitap çalışmasını, hep bir proje kıymetinde gördü. Tamamlanan kitap çalışmasını daha geniş kitlelere ulaştırmak için, bu çalışmanın üzerine bina edilerek hazırlanmış ve “görsel bir kitap” mahiyetindeki “Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı”nı iki haftada bir sürekli bir program olarak vermeye başladı. Ayrıca zaman zaman akademik eğitim faaliyetlerinde de “Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı” ve “Risale-i Nur İzah Çalışmaları” hakkında sunumlar gerçekleştirdi. 2018 yılında ise Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı'nın temel/kaynak kitap çalışması, din araştırma dalında "Altın Kalem Yazarlık Ödülü"ne layık görüldü. Kitap çalışması ve eğitim programının yazılı ve görsel tüm içerikleri, notere onaylatılmış muvafakatname ile her türlü serbest kullanım, basım ve yayım hakkı tanınmasıyla; başta Risale-i Nur’a, Kur’ân’a ve İslam’a gönül vermiş herkese ve tüm insanlığa mal edilmiştir. (Muvafakatnameye ana sayfadaki "Telif Hakkı Bildirisi" isimli menüden ulaşabilirsiniz) Bu çalışmalardan haberi olanlardan ciddiyetle istediği ve Risale-i Nur’a gönül vermiş insanlara samimiyetle ifade ettiği şudur: “Kıymetsiz ve önemsiz şahsıma değil, bu çalışmalar vesilesiyle Allah’ın bir nimeti olarak harika bir şekilde ortaya çıkan hakikatlere önem veriniz ve onlara sahip çıkınız. Sizden tek istediğim budur.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.