KEŞİF YOLCULUKLARI: Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Destekli Risale-i Nur Eğitim Programı

Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı'nın Bilim Felsefesini Oluşturmaya Katkıda Bulunmayı Hedefleyen Akademik Eğitim Faaliyetleri

YURTDIŞI RİSALE-İ NUR HİZMETİ İÇİN GÖNÜLLÜ YARDIMCILAR ARANIYOR!

Leave a comment

YURTDIŞI RİSALE-İ NUR HİZMETİ İÇİN GÖNÜLLÜ YARDIMCILAR ARANIYOR!


Bulunduğumuz yerden mail gönderimi ile yurtdışı Risale-i Nur hizmeti yapabilmek mümkündür. Ancak bu çalışma masraflı, karışık ve püf noktaları olan bir iştir ve bir kişinin çabasıyla çok sınırlı bir çerçevede gerçekleştirilebilmektedir.
 
Toplu mail gönderim maliyetlerinin karşılanması ve gönderilecek mail adreslerinin toplanması olarak maddi ve manevi yardımda bulunmak isteyen kardeşlerimizin, detayları görüşmek üzere bize ulaşmalarını talep ve arzu ediyoruz.


İletişim: 0 505 5067661 ve edizsozuer@gmail.com


İngilizce Risale-i Nur Eğitim programı çalışmalarımız bütünüyle tamamlanmış bulunmaktadır.
 
Temel/kaynak kitabımızın tamamının metin ve görsel versiyonları, 12 adet metin ve görsel küçük İngilizce kitap ve kitabın tamamının işlendiği eğitim programı seminer metinleri ve Powerpoint dosyaları, kullanılmaya hazır, komple bir İngilizce Risale-i Nur Eğitim Programı olarak depolama alanlarına yüklenmiştir.
 
Dosyalara ve eğitim programı takdimine ulaşmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz:
 
 
Eskiden imkanların ne kadar kısıtlı olduğunu tasavvur edin ve Üstad Bediüzzaman’ın :”Bu risalelerin bir sayfasını alıp bir yerden bir başka yere götürmek en büyük bir cihat hükmündedir, küfre karşı Kuran’ın parlak bir kılıcı olan bu risalelerle manevi cihat, eski zamandaki bir kafiri savaşta öldürmek gibidir. Çünkü bu risaleler de küfür fikrini öldürmektedir.” mealindeki ifadelerini bir düşünün.
 
Eskiden nerede bir imkan olacak da yurtdışına gideceksiniz ve bir kitabı alıp yurtdışında birilerine ulaştıracaksınız. Kaç kişiye nasip olabilirdi ki? Şimdi bulunduğunuz yerden ve bilgisayarınızın başında bu kudsî hizmetin bir ucundan tutabilir ve bu yüksek hakikatları bir anda bir çok kişiye ulaştırabilirsiniz. Yeter ki bize ulaşın ve bu konuda gayret göstermek ve birşeyler yapmak isteyin.
 
Profesyonel bir İngilizce çeviri firmasına tercümesi yaptırılan Risale-i Nur Eğitim Programımızı tanıtan İngilizce mail metninde Risale-i Nur’lar detaylı olarak tanıtılmakta ve kaynak adresler verilmektedir.
 
Değişik yollarla ulaşılabilecek yurtdışı mail adreslerine gönderim sağlayarak, bu hakikatlerin yurtdışında duyurulmasına katkıda bulunabiliriz.
 
Bunun için çok sayıda yurtdışı mailinin olduğu mail listeleri satın alınabilir, toplu mail gönderim programları ile gönderilebilir veya şahsî bir çalışma ile akademik kadroların,öğrencilerin,profesörlerin vs maillerine, üniversitelerin adreslerinden ulaşarak gönderebilirsiniz.
 
LÜTFEN, SADECE HAYAL GÜCÜNÜZLE SINIRLI BU BÜYÜK HİZMET İÇİN NELER YAPABİLECEĞİMİZİ GÖRMEK İÇİN BİZE ULAŞIN.
 
(Yapılacak çalışma yöntemi kısaca şöyledir:
 
İlk 500 üniversitesi listesini üniversite sayfa linklerine girerek baştabaşlayarak takip etmek. Üniversitenin sayfası açılınca sitede genelde academic bölümünde yer alan akademik öğretim üyelerinin adreslerine ve varsa öğrenci mail adreslerine ulaşmak ve bunları araştırmak ve bunlara hazırlanan İngilizce maili göndermek. Bunun için önce toplanan mail adreslerini bir notepad dosyası içinde biriktirmek gerekiyor. Bu çalışmanın ve mail toplama işinin aslında çok püf noktaları var. Telefonda da konuşulabilir bu hizmeti ciddi olarak yapmak isteyenlerle.
 
Misal olarak, mailleri tek tek veya kısmen toplu olarak mesela Gmail ile göndermeye çalışırsanız günlük toplam limit hatası alacaksınız belli bir sayıdan sonra ve mailinizin spam klasörüne düşmesi ve gönderdiğiniz kişinin mailinizi fark etmemesi de yüksek bir ihtimal. Bu noktada direk gelen kutusuna gönderim sağlayan ücretli toplu mail gönderim firmalarıyla çalışmak şart. Bir de email ayıklama programı var. Bir sayfadaki mailleri tek tek kopyalamakla uğraşmek yerine, sayfayı kopyalayıp metin dosyasına yapıştırıyorsunuz. Daha sonra bu program mailleri seçerek notepad dosyasına kaydedip gönderime hazır hale getiriyor.)

Author: Ediz Sözüer

Ediz SÖZÜER 1974, Ankara doğumludur. Gelir İdaresi’nde Gelir Uzmanı olarak görev yapmaktadır. “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı”, yazarın ilk etapta internet ortamında ücretsiz olarak yayınlanarak daha sonra basılmış ve tüm çalışmalarının üzerine bina edildiği temel ve kaynak kitap çalışmasıdır. Deneme mahiyetinde kaleme aldığı Risale-i Nur izah metinleri ve Risalehaber sitesinde makale yazmakla başlayan yolculuğu, Risale Akademi’de sunulmaya başlanan görsel destekli ve akademik temelli “Tabiat Risalesi Açılımları Seminerleri”yle devam etti. Manevî bir ilim hazinesi olan Risale-i Nur eserleri içindeki Kur’ânî hakikatlerin insanlığa mal edilmesinde ve toplum olarak muhtaç olduğumuz zihinsel dönüşümün gerçekleşmesinde önemli bir katkıda bulunma kabiliyetinin bulunduğuna inandığı kitap çalışmasını, hep bir proje kıymetinde gördü. Tamamlanan kitap çalışmasını daha geniş kitlelere ulaştırmak için, bu çalışmanın üzerine bina edilerek hazırlanmış ve “görsel bir kitap” mahiyetindeki “Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı”nı iki haftada bir sürekli bir program olarak vermeye başladı. Ayrıca zaman zaman akademik eğitim faaliyetlerinde de “Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı” ve “Risale-i Nur İzah Çalışmaları” hakkında sunumlar gerçekleştirdi. 2018 yılında ise Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı'nın temel/kaynak kitap çalışması, din araştırma dalında "Altın Kalem Yazarlık Ödülü"ne layık görüldü. Kitap çalışması ve eğitim programının yazılı ve görsel tüm içerikleri, notere onaylatılmış muvafakatname ile her türlü serbest kullanım, basım ve yayım hakkı tanınmasıyla; başta Risale-i Nur’a, Kur’ân’a ve İslam’a gönül vermiş herkese ve tüm insanlığa mal edilmiştir. (Muvafakatnameye ana sayfadaki "Telif Hakkı Bildirisi" isimli menüden ulaşabilirsiniz) Bu çalışmalardan haberi olanlardan ciddiyetle istediği ve Risale-i Nur’a gönül vermiş insanlara samimiyetle ifade ettiği şudur: “Kıymetsiz ve önemsiz şahsıma değil, bu çalışmalar vesilesiyle Allah’ın bir nimeti olarak harika bir şekilde ortaya çıkan hakikatlere önem veriniz ve onlara sahip çıkınız. Sizden tek istediğim budur.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.