KEŞİF YOLCULUKLARI: Farklı Mana Açılımlarıyla, İzahlı ve Görsel Destekli Risale-i Nur Eğitim Programı

Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı'nın Bilim Felsefesini Oluşturmaya Katkıda Bulunmayı Hedefleyen Akademik Eğitim Faaliyetleri

Rehearsal Scene Visual/Interactive Book (New Perspectives from the Treatise of Resurrection)

Leave a comment

Note: English presentation text, under the Turkish presentation.
(İngilizce takdim metni, Türkçe takdimin altındadır)

PROVA SAHNESİ (İngilizce Görsel/İnteraktif Kitap – 10.Söz-Haşir Risalesi İzahı)

Öldükten Sonra Dirilişin ve Ebedî hayatın Varlığının İspatı
Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı

REHEARSAL SCENE (Evidence for Eternal Life)Visual/Interactive Book

– New Perspectives from the Treatise of Resurrection –

Journeys of Discovery Risale-i Nur (The Treatise of Light) Training Program
 
Daha önce hiç olmadığı kadar farklı bir şekilde ebedî hayatın gerçekliğini hissetmek için… Âhiretin varlığını kesin olarak ispatlayan Risale-i Nur’un Onuncu Söz’ünü daha önce hiç anlamadığınız kadar bambaşka bir düzeyde anlamak, zevk etmek ve muazzam bir manevî hazla keyifle okumak için….

Word ve Pdf formatında kitabımızı İndirebileceğiniz adres:
goo.gl/hNIUou veya yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA Bu adresteki “English Books” bölümündeki “New Perspectives from the Treatise of Resurrection” klasöründen kitabımızın metin ve görsel/interaktif versiyonlarını indirebilirsiniz. Ayrıca tüm Risale-i Nur çalışmalarımızın dosyalarının yüklü olduğubu depolama alanlarından tüm kitaplarımızın dosyalarını ve bütün seminerlerimizin videolarını, metinlerini ve Powerpoint sunumlarını hem görüntüleyebilir, hem de ister tek tek, ister toplu olarak indirebilirsiniz.
 
(Kitabın tamamı ön izlenebilir ve pdf olarak indirilebilir)
Kitabımız ücretsizdir, “Ücretsiz Örnek” bölümünden tamamı okunabilir. Google Play’de “0 (sıfır)” liraya satın almak için kredi kartı bilgilerinizi kaydettirmeniz, tamamen teknik bir gerekliliktir.
 
Google Books ve Google Play’de linkleri ve videoları tıklayarak açmak mümkün olmuyor. Tavsiyemiz Pdf dosyasını yukarıda verdiğimiz adresten veya Google Books üzerinden indirerek bu kitabı okumanız.
 
TAKDİM
 
Ebedî bir hayatın var olduğunu kesin olarak bilseydiniz ne yapardınız? Sonsuza kadar yaşayacağınızı bilmeniz hayata bakışınızı nasıl etkilerdi? Peki ya ebedî hayatınızdaki rahat ve mutluluğunuzun bu geçici dünya hayatındaki davranışlarınıza göre belirleneceği bilgisine -geceden sonra gündüzün, kıştan sonra baharın geleceğinden emin olduğunuz ve iki kere ikinin dört ettiğini bildiğiniz kesinlikte- sahip olabilseniz, acaba hayatınızda neler değişirdi? Kıymetine paha biçilmez böyle bir hakikatin bilgisine, sadece elinizde tuttuğunuz kitabı dikkatle okuyarak ulaşabileceğinizi size haber verseydik, heyecanlanmaz mıydınız? Sizlere takdim ettiğimiz ve Risale-i Nur’un Onuncu Sözü olan Haşir Risalesi üzerinde geliştirilmiş bir izah çalışması olan “Prova Sahnesi”, tüm bunları ve daha fazlasını vaad eden ömürlük bir eser. Yani hayat boyu usanç vermeden tekrarla okunabilen ve okunmasına olan iştiyakın hiç azalmadığı canlı bir kitap.
 
En büyük bir dâhî kabul edilen İbn-i Sina’nın “Akıl buna bir yol bulamaz” dediği ve anlamasında aczini itiraf ettiği ve bu meşhur âlimin dehâsıyla yetişemediği diriliş meselesinin hakikatlerini herkese ve çocuklara bile bildiren ve kâinatın iki büyük tılsımından ikincisinin kapısını açan ve anahtarını elimize teslim eden Haşir Risalesi’nden içeriye merakla girelim ve bakalım bizleri neler bekliyor görelim. Ne dersiniz?
 
Risale-i Nur’un “10.Söz”ü üzerinde geliştirilmiş bir izah çalışması olan bu kitapta;
 
* Kıyametten sonra diriliş o kadar kesin bir şekilde ispat edilmiştir ki, bu konuda eserin müellifi şöyle der:
 
“Eğer, öldükten sonra dirilişin gelmesini, gelecek baharın gelmesi gibi, kesin bir şekilde anlamak istersen; haşre (dirilişe) dair ‘Onuncu Söz’ ile ‘Yirmi Dokuzuncu Söz’e dikkat ile bak, gör! Eğer baharın gelmesi gibi inanmaz isen, gel parmağını gözüme sok!”
Kitabı bitirdiğinizde, ölümden sonra bir ebedî hayatın gelmesinin bu dünyanın varlığı derecesinde kesin olduğunu ve öldükten sonra dirilişin gerçekleşmemesine imkân olmadığını, aklî delillerle ve çok parlak bir şekilde gösterildiğine şahit olacaksınız.
Gerek Risale-i Nur’a gönül vermiş düzenli okuyucularına, gerek Risale-i Nur’u okumaya yeni başlayacaklara çalışmamızı tavsiye ve takdim ediyoruz.
 
Kitap içeriğinde eser metni, izah metni ve kavram açıklamaları birarada sunulmuştur.
 
Bu çalışma, “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı” isimli kitap çalışmamızın bir parçasıdır ve kitabın “İman Hazinesinin Varlığını Delillerle İspatlamak” isimli ikinci bölümündeki altı adet “hakikatin”, Beşinci Hakikatidir.
 
BU KİTAP YANİ ONUNCU SÖZ’ÜN İZAH METİNLERİ HAKKINDA ŞUNU SAMİMİYETLE İFADE VE İTİRAF ETMEMİZ GEREKİYOR:
 
İzah metinleri ortaya çıkmadan önce, (istisnasız her seferinde) ne yazacağımız hakkında bir fikir sahibi olmadığımız halde, daha sonradan ortaya çıkan metinler karşısında hayrete düşüyor ve o meseleleri daha önce hiç bu netlikte idrak etmemiş olduğumuzu görüyorduk. İzah metinlerinin kontrolünü yaparken muazzam bir keyif ve zevk alıyorduk ve sanki bir başkasının yazdığı kitabı okuyorduk. Yazılanlar, en büyük sıkıntılarımızı ummadığımız şekilde dağıtıyor, müthiş kuvvetli ve sağlam bir iman hali veriyordu. Çünkü yazdıklarımız, ebedî iman ve Kur’ân hakikatlerinden bahsediyorlardı ve bir insanın kendi başına, şahsî mahareti ve kabiliyeti ile ortaya koyduğu bir eserden çok daha farklı bir mahiyet arz ediyorlardı. Bu nedenle o hakikatlerin güzellik ve mükemmelliği ifadelerimize aksetmiş olmalıydı.
Elbette çok meşakkatli ve zahmetli bir çabanın içindeydik ve bir-iki sayfa izah metni, çoğu zaman 3-5 saat sürdüğü oluyordu, bir o kadar da dipnotlar ve kavramlar sözlüğü uğraştırıyordu ama sonucunda hissettiğimiz keyif, mutluluk ve manevî tatmin duygusu buna fazlasıyla değiyordu. Bu aşamalarda ilk defa Bediüzzaman’ın “Ben de Risale-i Nur’un bir talebesiyim. Kur’ân dersinde bir ders arkadaşınızım ve ben de Risale-i Nur’a muhtacım” demesinin altında yatan manayı gerçek anlamda hissettik ve tevazu yapmadığını gördük.
 
İnsan olmanın bir gereği olarak, aynı arayışta olan ve aynı ihtiyaçları hissedenlerle bulduklarımızı ve hissettiklerimizi paylaşmak istedik. Hep birlikte istifade etmek maksadıyla ve en az herkes kadar aç ve muhtaç olduğu için kendine ikram edilmiş bir sofraya samimiyetle davet eden birine benziyoruz. Ya da, büyük ve tükenmez bir hazineyi ve anahtarını keşfeden, o hazineyi heyecanla duyurmak ve başkalarıyla da paylaşmak isteyen meraklı bir çocuk gibiyiz.
 
Büyük bir heyecanla paylaştığımız bu çalışmaya muazzam bir efor harcadık. Fakat itiraf ediyoruz ve çok şükrediyoruz ki, bu çalışma gerçekten de şahsî kabiliyet ve gücümüzün çok üstünde olarak Allah’ın özel bir ikramı olarak ortaya çıktı. Risale-i Nur’a gönül vermiş herkesin ve her müminin, hatta doğrusu ya insan olan herkesin çok büyük bir şevkle, heyecanla ve susuz kalmış bir insanın suyu kana kana içtığinden daha fazla bir açlıkla ve ihtiyaç hissederek bu kitabı okuyacağına tüm kalbimizle inanıyoruz.
 
BU ÇALIŞMA, BÜTÜN İNANANLARA VE ÖZELLİKLE RİSALE-İ NUR TALEBELERİNE KUTSÎ BİR HEDİYE OLSUN İNŞALLAH..

NEDEN GÖRSEL/İNTERAKTİF KİTAP OKUMALISINIZ?

Yazılı olarak kaleme alınmış hakikatleri, sözlü ve görsel bir şekilde okumanız ve izlemeniz (kitap çalışmamızda olmayan ilave izahlarla) daha iyi anlama ve hissetme imkânı sunuyor. Böylece sadece akılla anlaşılmayan ve aslında “hissedilen hakikatler” olan iman ilmini anlamakta ve “farklı mana açılımları”na kapı açmakta, en verimli bir metodu takip etmiş oluyorsunuz. Bu pekiştirme yöntemiyle (Allah’ın izniyle) Risale-i Nur’u ve kainatı anlamak noktasında en üst düzeyde bir istifadenin gerçekleşeceğine kuvvetle inanıyoruz.

En yukarıdaki adresten indirebileceğiniz Word dosyası 94 mb, Pdf dosyası 54 mb. (Bilgisayarda Pdf dosyasını Adobe Reader ile açtığınızda “iki sayfa görünümü”nü seçerek ve zoom yaparakdaharahatokuyabilirsiniz. Word’un tam ekranokumamodu görsellerin yerlerini değiştirerek gösterdiğinden sayfa düzeninde yakınlaştırarak okumalısınız. Tercihimiz hem dosyaboyutunun küçüklüğü hem okuma rahatlığı açısından pdf dosyasından indirip Adobe Acrobat Reader programıyla okumanızdan yana.)

Bu interaktif kitabın word ve pdf dosyalarını içindeki linkleri ve videoları tıklayarak açmak tablet, ceptelefonu ve bilgisayarda mümkün oluyor. (Cep telefonlarında Word için Wps Office, Pdf için Adobe Acrobat Reader programını kullanın. Wps Office dipnotları üstüne dokunduğunuzda açan güzel bir program ama linklere dokunduğunuzda açmıyor. Bunedenle size kitabın interaktif özelliğinden yararlanabilmeniz için Adobe Acrobat Reader programını tavsiye ediyoruz)

KONU FİHRİSTİ
 
1-TAKDİM
 
* Kâinatın Sırrını Keşfeden Kitaplarla Tanışın!
* Bu Kitabın Gayesi ve Hedef Kitlesi
* Dipnotlar ve Kavramlar Sözlüğü Hakkında
* Tavsiye Edilen Okuma Yöntemi
* Elinizdeki Kitap, Davetiye Biletinizdir
 
2-KİTAP İÇERİĞİ
 
* Kıymetine Paha Biçilmez Bir Hakikat: Ebedî Hayat (Giriş Metni)
 
Alt Başlıklar:
 
-Prova Sahnesi
-Tadımlık Ziyafet Sofrası
-Görkemli Sinema Salonu
-İlahî Bilgi Havuzu
-Domino Taşları
-Kâinat Denilen Büyük Gösteri Merkezi ve Kozmik Takvim
-Zıtların Birliği
-Bulmacanın Eksik Parçası
-Anne Karnındaki Bebekler
-En Temel Gerçeklere Uyumlu Sonuçlar Çıkarmak
-Hakikati Kaynağından Öğrenmek
-İnsan İçin Açılan Ebediyet Kapısı
-İnsanla Bağlanmış İlahî Maksatlar
-Meçhul Kahvaltı
-Finalsiz Film
-İmtiyazlı Gezegen
-Ebedî Hayat Diyarının Kapısını Açan Dua
-Çelişkili Bir Durumun Kurtuluş Çaresi
-Akıl Harici Bir Kurgu
-Vaad Etmişse Yapacaktır
-Dirilen Yeryüzü
-‘Zor’u Yapan, ‘Daha Kolay’dan Aciz Kalır Mı?
-Dünyanın En Doğru Haberi
-Gizli Plan
-Issız Festival
-Dünyanın Varlığı Kadar Sarsılmaz Bir Hakikat
-Ölümün Öldürüldüğü Daimî Bir Hayat
 
3-EK BÖLÜMLER
 
* Kalıp Olmadan Üretim Olmaz
* Fantastik Bilgi Depoları: Beyin ve Dna
* Kozmik Takvim
* Allah’a Doğru Taraftan Bakmak
* Yaşam Tarzımıza Şüpheyle Bakmak
* İç İçe Geçmiş Sarmal Düzen
* Kainatın Gizli Sırrını Merak Edenler İçin
* Duanın İncelikli Sırrının Keşfi
* Sema Denizinde Bir Üzay Gemisi: Dünyamız
* Çoklu Evrenler Olunca Ne Oluyor?
* Her Şey İlahî Kudretle Nasıl Meydana Geliyor?
 
KİŞİSEL YOLCULUĞUNUZDA REHBERLİK EDECEK YOL ARKADAŞLARINIZ
 
* Tavsiye Edilen İnternet Siteleri
* Bulunduğunuz Her Yerden 24 Saat Risale-i Nur Okuma ve Dinleme İmkânı
* Risale-i Nur Sohbet ve Derslerine Katılabileceğiniz Yerler
* Keşif Yolculukları Video Kanalımız
* Seminer Metinleri, Sunumları ve Videoları
* Kitap çalışmamız Üzerine Bina Edilen Diğer Risale-i Nur Çalışmalarımız
* Kitap Yazarının İletişim Adresleri
* Kavramlar Sözlüğü
 
BOOK PRESENTATION:
 
REHEARSAL SCENE (Evidence for Eternal Life)

Visual/Interactive Book

– New Perspectives from the Treatise of Resurrection –
 
Journeys of Discovery Risale-i Nur (The Treatise of Light) Training Program
Free Download addresses: (Pdf, Word, Google Books and Google Play links)
 
You can download our book in word or pdf format from the following web addresses: https://goo.gl/hNIUou or https://yadi.sk/d/09r41tL9ecYUA You can download the text of our book and its visual/interactive versions from the folder of “New Perspectives from the Treatise of Resurrection” in “English Books” section in this address. Besides, you can view or download the files of all of our books, and videos, texts and PowerPoint presentations of our seminars altogether or one by one, from these storage spaces where all of our work on Risale-i Nur (Treatise of Light) are uploaded.

In Google Books and Google Play, it is not possible to open and view the links and videos just by clicking them. We suggest that you download the Pdf files from the address we provide before or from Google Books and read them.

Google Books:  https://books.google.com.tr/books/about?id=J-NHDwAAQBAJ&redir_esc=y

(The whole book can be previewed and downloaded in Pdf format)

Google Play:  https://play.google.com/store/books/details?id=J-NHDwAAQBAJ

Our book is free. The whole book can be read in “Free sample” section. Submission of credit card information in Google Play is just a technical requirement in order to buy the book for “0” (zero) Turkish Lira.

In order to feel the existence of eternal life in a different way, that has never been possible before…
 
In order to understand, enjoy and read with spiritual pleasure the Tenth Word of Risale-i Nur, which proves the existence of Hereafter with certainty, at such a high level that you have never reached before…
 
What would you do, if you know, of a certainty, that eternal life exists? How would your perspective on life change if you know that you will live forever? Then what would change in your life if you know that your happiness in this eternal life will depend on your behaviors in this temporary life at such a certainty as you are sure of the coming of night after day and of spring after winter or as you know two plus two equals four? Would not you get excited if we told you that you can get such invaluable information just by reading this book that you are holding in your hand? Tenth World that you are about to read is such an excellent book of a lifetime, promising you this and much more. In other words, it is such a lively book that it can be read repeatedly without getting bored and the passion to read it never subsides.
 
Even Avicenna (Ibn-i Sina) who is considered as one of the greatest geniuses admitted his helplessness/incompetence in understanding the resurrection by once stating that “The Intellect cannot find a way to it”. And now, we are curiously stepping into the Treatise of Resurrection, which explains/declares the truths of the issue of resurrection, which even this noted scholar, cannot catch up with his genius, to everybody, even to the kids, and which gives us the key opening the gate of the second one of the two biggest amulets of the cosmos.
 
In this book, which is an explanatory work based on 10th Word of Risale-i Nur Collection, the resurrection after the Doomsday is proved so certainly that the Author of Risale-i Nur tells the following on this subject: “If you want to be as certain about the occurrence of the resurrection of the dead as you are about the arrival of next spring, study the Tenth and Twenty-Ninth Words carefully, which are about this, and you will see! If you do not then believe that it will occur as you believe the coming of spring, come and stick your finger in my eye!”
 
Once you finish reading this book, you will witness that it is proved with logical evidence and in a brilliant way that the coming of the eternal life is as certain as the existence of this world and there is no possibility of not the realization of the resurrection after death.
 
This work is a part of our basic/source book called “A Journey of Discovery for an Extraordinary Treasure: Risale-i Nur (The Treatise of Light) Explanatory Notes” upon which our “Journeys of Discovery, Risale-i Nur Training Program” is constructed and it is the proof of the Existence of Resurrection and the Eternal Life, which is the Fifth Truth of the Six Truths, dealt with in the second main part of that book, which is called “Proving the Existence of the Treasure of Faith with Evidence”.
 
We have to state and admit about this Book, that is, Explanatory Text for Tenth Word, the following sincerely: although we did not have any idea about what to write before explanatory notes came into the being, (every time without any exception), we were astonished by the resultant texts and realized that we had never understood these issues that clear before. While controlling the texts, we had great joy and pleasure and we were reading them as if they were written by someone else. The writings were helping us, in an unexpected way, in overcoming our greatest distresses, giving us a strong state of faith. Because what we were writing was talking about eternal truths of faith and Quran and they were having such qualities which were having much more different than a work presented with the individual proficiency and capability of a person. Therefore, the beauty and the excellence of these truths must have been reflected in our word as well.
 
For sure, we were pursuing an immensely difficult and tedious effort; sometimes it was taking 3-5 hours to complete 1-2 pages of explanatory notes. We were spending an equal amount of time for footnotes and the glossary of concepts. But, the feeling of joy, happiness and spiritual satisfaction were exceedingly worth this effort. At this stage, we realized and felt the reason behind Bediüzzaman’s saying: “I am also a student of Risale-i Nur. I am your classmate in learning the Teachings of Quran; I am also in need of Risale-i Nur.” And we understood that he was not trying to be humble while saying this.
 
As a requirement of being human, we wanted to share what we had found and felt, with those who had the same needs and who were in the same search. This is what we mean when we say that we are not like a teacher who makes you sit before her and starts teaching you. Maybe rather we are like a guest who himself is entreated a dining table as he is as hungry and needy as everybody, and he is sincerely inviting you to this dining table. Or maybe we are like a curious kid, who has found the key to a magnificent and inexhaustible treasure, and who wants to inform others of its existence and share it with them.
 
We have made a great effort in order to prepare this work which we share with great enthusiasm. But we admit that this work has been the result of Allah’s special treatment, which is way beyond our personal capabilities and power. We believe wholeheartedly that every believer and everyone who has set his heart on Risale-i Nur, and in fact everybody will read this book enthusiastically and with a compassion which is stronger than the need for water of a person who has been dehydrated for a while.
 
The epilogue of our book which is entitled “Your Journey Just Begins Now!” is also included in this work as it contains emotional, striking and impressive points coming sincerely from the deepest parts of our hearts about the reading of Risale-i Nur and attendance to the Risale-i Nur Lectures.

WHY A VISUAL/INTERACTIVE BOOK

Reading and watching the written truths in a verbal and visual format (with additional explanations not provided in our book) enables you to better understand and feel them. In this way, you are following the most fruitful method in understanding the knowledge of faith, which cannot be understood just with intellect but rather are “felt truths”, and in opening the door for new perspectives for them. We keenly believe that with this method of reinforcement (Allah willing) highest level of benefit will be realized in terms of understanding Risale-i Nur and the universe.

The size of the Word document that you can download from the link at the top is 94 mb, while Pdf document’s size is 54 mb. (When you open Pdf document on your computer with Adobe Reader you can read it better by choosing “two pages” option and zooming in. Since full-screen mode of the “Microsoft Word” changes the places of the visuals, you should read it in page format by zooming in. We would rather prefer if you would download it in Pdf format and read it with Adobe Acrobat due to both its small size and readability it in this way.)

It is possible to click links and open the word and Pdf files and videos within this interactive book in your computers and cell phones. (In your cell phone use Wps Office for Word and Adobe Acrobat Reader for Pdf files. Wps Office is a useful program which opens the footnotes when clicked upon but it can’t open the links in this way. For this reason, we suggest that you use Adobe Acrobat Reader in order to benefit from the interactive features of the book.)

BOOK INDEX
 
1- Presentation
 
* Let’s Get Acquainted with the Books Discovering The Secret of The Universe!
* The purpose and the Target Audience of This Book
* The Book in Your Hand Is An Invitation Letter for You
 
2- BOOK CONTENT
 
* An Invaluable Truth: Eternal Life (Introductory Text)
 
Sub Headings:
 
– Rehearsal Scene
– Banquet Table for Tasting
– Magnificent Cinema House
– Divine Information Repository
– Dominoes
– Great Show Centre, the Universe and the Cosmic Calendar
– Union of Opposites
– Missing Part of the Puzzle
– Babies in Their Mother’s Womb
– Drawing Conclusions Coherent with Most Basic Truths
– Learning the Truth from Its Source
– The Gate to Eternity Opened for the Human Being
– Divine Causes Connected to the Human Being
– Unknown Breakfast
– Film without A Final
– Privileged Planet
– The Prayer Opening the Gate of Eternal Life
– The Way to Salvation from A Paradoxical Situation
– An Illogical Fiction
– He will Do it if He Promised
– Reviving Earth
– Would the One Doing the Difficult, Be Unable To Do the Thing Which Is Easier?
– The Truest News in the World
– Secret Plan
– Desolate Festival
– A Truth As Unshakable As the Existence of the Earth
– An Eternal Life Where Death Is Killed
 
3- APPENDICES
 
*No Production Is Possible without Moulds
* Journey to the Land of Miracles
*Fantastic Data Stores: Brain and DNA
* Cosmic Calendar
* Looking at Allah from the Right Side
* Looking at Our Lifestyles with Suspicion
* Interwoven Spiral Order
* For Those Who Wonder the Secret of the Universe
* Discovering the Subtle Secret of Prayer
* Our World, A Spaceship in the Sea of Universe
* What Happens When There Are Multiple Universes?
*How is Everything Taking Place with Divine Power?
 
THE COMPANIES OF ROAD FOR YOUR PERSONAL VOYAGE
 
*Seminar Texts, Presentations and Videos
* Our Website for The Journeys of Discovery
*Our Books on Explanatory Notes for Risale-i Nur
(Texts and Visuals/Interactive)
*Our Video Channel for The Journeys of Discovery
* Suggested Websites
*The Opportunity to Read and Listen Risale-i Nur Round The Clock Wherever You Are
*Locations Where You Can Participate in Risale-i Nur Conversations and Classes
*Other Academic Training Activities
* Author’s Contact Address

ÖRNEK SAYFALAR (SAMPLE PAGES):

Author: Ediz Sözüer

Ediz SÖZÜER 1974, Ankara doğumludur. Gelir İdaresi’nde Gelir Uzmanı olarak görev yapmaktadır. “Olağanüstü Bir Hazinenin Keşif Yolculuğu: Risale-i Nur Eğitim Programı”, yazarın ilk etapta internet ortamında ücretsiz olarak yayınlanarak daha sonra basılmış ve tüm çalışmalarının üzerine bina edildiği temel ve kaynak kitap çalışmasıdır. Deneme mahiyetinde kaleme aldığı Risale-i Nur izah metinleri ve Risalehaber sitesinde makale yazmakla başlayan yolculuğu, Risale Akademi’de sunulmaya başlanan görsel destekli ve akademik temelli “Tabiat Risalesi Açılımları Seminerleri”yle devam etti. Manevî bir ilim hazinesi olan Risale-i Nur eserleri içindeki Kur’ânî hakikatlerin insanlığa mal edilmesinde ve toplum olarak muhtaç olduğumuz zihinsel dönüşümün gerçekleşmesinde önemli bir katkıda bulunma kabiliyetinin bulunduğuna inandığı kitap çalışmasını, hep bir proje kıymetinde gördü. Tamamlanan kitap çalışmasını daha geniş kitlelere ulaştırmak için, bu çalışmanın üzerine bina edilerek hazırlanmış ve “görsel bir kitap” mahiyetindeki “Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı”nı iki haftada bir sürekli bir program olarak vermeye başladı. Ayrıca zaman zaman akademik eğitim faaliyetlerinde de “Medresetüzzehra Eğitim Yaklaşımı” ve “Risale-i Nur İzah Çalışmaları” hakkında sunumlar gerçekleştirdi. 2018 yılında ise Keşif Yolculukları Risale-i Nur Eğitim Programı'nın temel/kaynak kitap çalışması, din araştırma dalında "Altın Kalem Yazarlık Ödülü"ne layık görüldü. Kitap çalışması ve eğitim programının yazılı ve görsel tüm içerikleri, notere onaylatılmış muvafakatname ile her türlü serbest kullanım, basım ve yayım hakkı tanınmasıyla; başta Risale-i Nur’a, Kur’ân’a ve İslam’a gönül vermiş herkese ve tüm insanlığa mal edilmiştir. (Muvafakatnameye ana sayfadaki "Telif Hakkı Bildirisi" isimli menüden ulaşabilirsiniz) Bu çalışmalardan haberi olanlardan ciddiyetle istediği ve Risale-i Nur’a gönül vermiş insanlara samimiyetle ifade ettiği şudur: “Kıymetsiz ve önemsiz şahsıma değil, bu çalışmalar vesilesiyle Allah’ın bir nimeti olarak harika bir şekilde ortaya çıkan hakikatlere önem veriniz ve onlara sahip çıkınız. Sizden tek istediğim budur.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.